İMAR BARIŞI BAŞVURU SÜRECİ 6 AY UZATILDI(2019)!

Yapının İmar Barışına Uygunluk Tespiti Danışmanlığı

 

Belediyedeki veya tapudaki  arşivden dosyalarınızın profesyonel gözlerle incelenmesi sayesinde,  mülkünüz imar barışına uygun mu bunu tespit ediyoruz.

Binanızı/Dairenizi yerinde ölçerek alan gelişim durumunu da bu aşamada belirliyoruz, Ön tespit yapmadan, yerinde ölçüm ve gerçek alan tespiti yapmadan başvuru yapılmanın sakıncaları olduğu için bir sonraki aşamaya geçmiyoruz. Yapınız imar barışına uygunsa aşağıdaki adımlarla devam ediyoruz.

Yapının Ölçüm ve Tespit Çalışması Danışmanlığı

 Konusunda uzman kadromuz ile yapının saha tespitlerinin ve saha ölçümlerinin yapılması çalışmasıdır. Bir sonraki adımda yapı kayıt belgesinin başvurusunun yapılması aşamasında yapıya ilişkin beyan edilecek alanların sizin adınıza doğru olarak tespit edilmesini ve sonraki süreçlerde hukuki olarak bir sorun yaşamamanız adına gerekli işlemleri takip ediyoruz.

Yapı Kayıt Belgesi için E-DEVLET Başvurusunun Yapılması Danışmanlığı

 

Yukarıda bahsedilen birinci ve ikinci adımların tamamlanması ile birlikte İmar barışına uygun yapının yapı kayıt belgesi alınması için e-devlet sistemi üzerinden başvuruların yapılmasını sağlıyoruz.

Bu aşamada; mülk sahibinin iletişim bilgileri, yapının adresi, alanları, yapıdaki birimlerin sayısı, emlak vergi birim değeri, arsa alanı, yapı sınıfı, imar mevzuatına aykırılığın doğru bir şekilde tarifi ve aykırılığı gösteren görsellerin sisteme yüklenmesi işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Gayrimenkulün Cins Değişikliği ve Kat Mülkiyetine Geçiş İşlemleri Danışmanlığı

 E-Devlet sistemi üzerinden alınan Yapı Kayıt Belgesi ile birlikte, imar planı kapsamında umumi hizmet alanlarına denk gelen alanların terk edildiğine ilişkin ilgili belediyesinden alınan belge, gayrimenkulün mevcut durumuna ilişkin “Röleve Projesi”, “Zemin Tespit Tutanağı”, “Yönetim Planı” olmak üzere konunun uzmanları ile birlikte gerekli tüm belge/dokümanların hazırlanması işlemlerini tamamlayarak, Cins Değişikliği ve Kat Mülkiyetine Geçiş sürecini takip ediyoruz.

SON BAŞVURU TARİHİ: 31/10/2018

Paylaşımlarınız için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.